Dlaczego dziecko nie chce spać?

Jednym z największych problemów wielu rodziców są zaburzenia senne dziecka. Często zdarza się, iż wiele dzieci nie potrafi zasnąć, w efekcie czego rano gdy muszą wstać do przedszkola są praktycznie nieprzytomne. Zatem co może stanowić przyczynę bezsenności u naszego dziecka oraz w jaki sposób możemy temu zaradzić?

Należy mieć świadomość, iż nasze dzieci mogą mieć problemy ze snem ponieważ tuż przed ich usypianiem przekazujemy im złe emocje. Na ogół wielu rodziców ukrywa swój stan emocjonalny przed podopiecznymi, jednak często zdarza się, że w szczególności negatywne emocje wezmą górę. Tym samym nasze dziecko może poczuć się bardzo pobudzone i będzie miało trudności z zaśnięciem.

Wiele małych dzieci nie może także zasnąć z powodu zjedzenia zbyt wielu słodkich rzeczy. Wydawać by się to mogło nieprawdopodobne, jednak w szczególności gdy zabraniamy często naszym dzieciom spożywać duże ilości cukru, a one przykładowo na urodzinach kolegi zjedzą ich zbyt dużą dawkę, mogą być bardzo pobudzone i mieć trudności z zaśnięciem.

Nie możemy zapominać także o tym, iż nasze dziecko może mieć bardzo duży problem z zaśnięciem w przypadku gdy telewizor lub też muzyka zbyt głośno gra. Często dziecko, które już zasypia jest niejednokrotnie wybudzane. Tym samym może mu się bardzo szybko odechcieć spać.

Warto pamiętać także o tym, iż są pewne sytuacje, na które nie mamy zbyt dużego wpływu. Często nasze dziecko nie chce spać, ponieważ może okazać się, że jest ono chore. Najczęściej przyczyną może być między innymi problemy z żołądkiem. Gdy nasi podopieczni zjedzą coś bardzo ciężkostrawnego lub też czymś się zatrują, mogą przez długi czas nie zasnąć, a także budzić się w nocy.

Przyczyn zaburzenia snu u naszego dziecka może być bardzo wiele. Dlatego jako odpowiedzialni rodzice, którym w szczególności zależy na dobru dziecka nie powinniśmy w żadnym wypadku tego bagatelizować. Warto pamiętać, iż jeżeli sami nie znajdziemy właściwej przyczyny tego stanu rzeczy powinniśmy udać się do odpowiedniego specjalisty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*