W jaki sposób zadbać o zęby naszego dziecka?

Każdy rodzic pragnie aby jego dziecko posiadało piękny uśmiech. Z tego powodu staranne dba o zęby swojego podopiecznego. Jednak należy pamiętać, iż pielęgnacja zębów u naszych dzieci powinna być rozpoczęta już w pierwszych miesiącach ich życia. Zatem w jaki sposób powinniśmy to robić?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jednak pielęgnacja zębów naszych dzieci już od pierwszych miesięcy ich życia jest bardzo ważna. Z pewnością kilkumiesięczne dziecko nie będzie jeszcze posiadało uzębienia, dlatego warto odpowiednio przygotować jego dziąsła. Doskonałym rozwiązaniem jest przecieranie dziąseł naszych podopiecznych specjalnym wacikiem nasączonym naparem z rumianku. Dzięki temu resztki mleka oraz innych pokarmów nie będą się osadzać na delikatnych dziąsłach. Należy mieć świadomość, iż może to doprowadzić do powstania bolesnych stanów zapalnych. Warto pamiętać, iż jeżeli zaczną się wyrzynać naszemu dziecku pierwsze zęby przemywanie dziąseł powinniśmy kontynuować.

Istotna jest także pielęgnacja zębów u dzieci w wieku przedszkolnym. Należy mieć świadomość, iż choć w przedszkolu nasze dzieci posiadają tylko i wyłącznie zęby mleczne, nie wszystkie im wypadną. Jest to czas gdy należy w szczególności zadbać o jamę ustną naszego dziecka. W przypadku próchnicy zębów mlecznych należy niezwłocznie udać się do stomatologa, ponieważ nieleczona próchnica może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Często zdarza się również, iż nasze dzieci nie chcą myć zębów. Warto pamiętać, iż możemy je skutecznie do tego zachęcić kupując im między innymi atrakcyjną szczoteczkę elektryczną. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele z superbohaterami i postaciami z bajek.

Należy mieć świadomość, iż na rozwój zębów naszych dzieci ma bardzo duży wpływ odpowiednia ich pielęgnacja już od pierwszych chwil ich życia. Jest to bardzo ważne, aby dbać o dziąsła i zęby naszych podopiecznych nawet gdy dopiero uczęszczają do żłobka. Dzięki temu możemy zapobiegać powstaniu różnego rodzaju stanom zapalnym, a także istnieje możliwość uniknięcia próchnicy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*