Dlaczego dziecko nie chce jeść?

Bardzo często zdarza się, że nasze dziecko nie chce jeść. Często w takich sytuacjach wielu rodziców martwi się, iż coś poważnego dolega ich maluchowi. Zatem co powinniśmy zrobić jeżeli nasz maluch systematycznie odmawia jedzenia?

Warto pamiętać, iż dzieci w wieku przedszkolnym bardzo często borykają się z pewnymi trudnościami podczas jedzenia. Jest to wiek gdy nasze dziecko nieustannie poznaje nowe smaki. Z tego względu nie wszystko musi mu od razu zasmakować. Warto wiedzieć, iż bardzo trudno jest zmusić dziecka w szczególności do jedzenia w przedszkolu. Zatem dlaczego jest to tak bardzo trudne?

Należy mieć świadomość, że dzieci w przedszkolu bardzo często nieświadomie działają w grupie. Wiele nauczycielek tego typu zjawisko już zauważyło bardzo dawno. Polega to na tym, iż jeżeli jedno dziecko stwierdzi, iż dana potrawa jest niedobra często zdarza się, że reszta podopiecznych także zrezygnuje z jego spożywania. Większość dzieci nie chce być po prostu gorszych od tej pierwszej osoby i tym samym nie jedzą wybranych potraw. Taka sytuacja może także powtarzać się w domu, dlatego warto po prostu z naszym dzieckiem porozmawiać.

Nie powinniśmy zapominać także o tym, iż nasze dziecko często także nie chce jeść, ponieważ wszystko dookoła je rozprasza. Jest to często bardzo popularna przyczyna braku chęci do spożywania przygotowanego posiłku. Może zdarzyć się, że akurat w danej chwili w telewizji jest włączona bardzo ciekawa bajka. Na skutek tego nasze dziecko może nawet całkowicie zapomnieć o jedzeniu. Jednak warto pamiętać także o tym, iż nasze dziecko może nie chcieć jeść z powodu choroby. Przedszkolak często nie będzie potrafił nam powiedzieć, że zjadł coś bardzo ciężkostrawnego i boli go brzuch. Z tego powodu powinniśmy monitorować sytuację.

Dzieci bardzo często w wieku przedszkolnym nie chcą jeść. Warto pamiętać, iż nie musi to być od razu objaw bardzo poważnej choroby. Czasem może zdarzyć się, że nasz maluch po prostu nie ma apetytu. W takich przypadkach warto ten stan przeczekać i nie udawać się od razu do specjalisty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*